Austriackie Alpy – opis regionu

Region Sonnenterrasse w Salzburgerland to przepiękne miejsce na wypoczynek zarówno latem jak i zimą.
Położony w środku Austrii, Salzburgerland stanowi częsty cel podróży wszystkich, którzy wybierają Alpy austriackie na narty. Teren na północy graniczy z Niemcami, a na południu – z Włochami. Słynie nie tylko z pięknych widoków, licznych jezior oraz Liechtensteinklamm, jednego z najgłębszych kanionów w Alpach, ale też z przepięknych miast – tu najważniejszym jest Salzburg.

Ten region Alp austriackich najczęściej wybierają osoby, dla których nie liczy się zimowy urlop bez nart. Główną atrakcją zimy jest uprawianie narciarstwa zjazdowego. Trasy zjazdowe posiadają różny stopień trudności, od bardzo łatwych dla osób początkujących, do wyjątkowo trudnych, pozwalających na tzw. zimowe górskie „safari”. Liczne szkółki narciarskie przeznaczone są dla dzieci i osób dorosłych. Naukę rozpoczynają nawet 3-letnie dzieci. Dobrze utrzymane i regularnie naśnieżane trasy zachwycą każdego, kto pojawił się w Alpach austriackich właśnie z miłości do nart.

Latem region Salzburgerland oferuje wiele możliwości aktywnego wypoczynku: wędrówki górskie, drogi rowerowe, baseny, jazda konna, tenis, golf, kręgle, sanki letnie, narty latem na lodowcu i wiele innych…

MIEJSCOWOŚĆ ST. VEIT IM PONGAU położona w Regionie SONNENTERRASSE to uznany kurort klimatyczny, którego specyficzny klimat wspomaga leczenie chorób serca, płuc, skóry, oskrzeli itd. Alpy austriackie odwiedzają nie tylko turyści chcący wypróbować narty, ale i rekonwalescenci po ciężkich chorobach lub operacjach.

slide

zima_4
zima_5

Uwagi:

Zimą wskazane jest zabranie łańcuchów samochodowych, gdyż miejscowość jest położona na wzgórzu i wprawdzie zdarza się to bardzo rzadko, ale w przypadku nagłej zamieci śnieżnej lub gołoledzi  łańcuchy mogą się przydać, aby wjechać na górę