Informacje ogólne o ASA Consulting

ASA Consulting (nazwa zmieniona w roku 2016) powstała w 1990 roku. Od momentu powstania zajmuje pośrednictwem ubezpieczeniowym na rzecz większości zakładów ubezpieczeń.Specjalizuje się w gwarancjach finansowych.

W roku 2001 ASA Consulting poszerzyła ofertę o usługi zarządzania ryzykiem, ochrony danych osobowych, bezpieczeństwa informacji i audytu.Związane to było z wieloletnim doświadczeniem właścicieli z pracą w branży ubezpieczeniowej i bankowej. Także z pracą inżynierską i menedżerską. A najważniejsze było uzyskanie kilku nobilitowanych certyfikatów międzynarodowych.

ASA Consulting jest członkiem Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach (www.izba.tychy.pl). Jest także członkiem Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach  (www.riph.com.pl). Firma bierze czynny udział w pracach obu izb.

W roku 2010 firma obchodziła jubileusz 20-lecia istnienia.

Podczas uroczystej Gali biznesu w zamku w Toszku ASA Consulting została wyróżniona medalem RIPH. Medal przyznawany jest za szczególne osiągnięcia dla rozwoju gospodarczego regionu. Podczas uroczystej Gali w styczniu 2017r. biznesu w Tychach ASA Consulting została wyróżniona medalem XX lecia OIPH.

ASA Consulting jest firmą rodzinną prowadzoną przez właściciela, Pana Andrzeja Słodczyka, w której pracuje wielu członków rodziny. Razem z żoną, córką, siostrą i wieloma innymi współpracownikami udało się zbudować markę firmy, znanej w Polsce jako doradztwo ubezpieczeniowe na najwyższym poziomie i oferujące najtrudniejsze ubezpieczenia finansowe, a także jako konsulting w szeroko pojętym obszarze zarządzania ryzykiem korporacyjnym, ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji.

…A turystyka, to „taka malutka perełka”, oparta na ogromnej pasji życiowej, jaką są podróże dookoła świata właścicieli ASA Consulting. Anna i Andrzej Słodczyk chcą się podzielić swoimi doświadczeniami ze wszystkimi chętnymi. Od roku 1993 do 20 kwietnia 2020r. właściciele ASA Consulting prowadzili małe Biuro Podróży ASA, specjalizujące się w wyjazdach narciarskich do Austrii, aby pokazać jak ważnym i rozwijającym osobowość elementem życia jest turystyka. We wszystko, co robią w obszarze turystyki wkładają swoją ogromną pasję, którą chcą zarazić inne osoby. Obecna sytuacja na rynku turystycznym spowodowała decyzję o zamknięciu biura podróży, ale pozostawieniu kontaktów w Austrii. Przekształciliśmy naszą współpracę z Regionem Sonnenterrasse w System rezerwacji, z którego można skorzystać wybierając konkretny rodzaj zakwaterowania. Nadal służymy Państwu radą i pomocą merytoryczną. Zaczynamy również opisywać nasze wyprawy po świecie w podziale na kontynenty.