Gdzie na narty w Austrii?

zima_6Zadając sobie pytanie: Gdzie na narty w Austrii? Odpowiedź jest tylko jedna:Region SONNENTERRASSE.
Leży on ok.60 km na południe od Salzburga w samym sercu Alp Salzburskich i jest częścią SKIVERBUND AMADE w Salzburgerland. Wybierają go chętnie miłośnicy tradycyjnej kuchni oraz alpejskiego powietrza, zafascynowani lodowcami oraz początkujący i zapaleni narciarze czy snowboardziści. Wszyscy zgodnie stwierdzają: jeśli na narty, to tylko do Austrii!

Chcesz pojeździć na nartach? Odpocząć po stresującej pracy, wyrwać się codzienności? Główną atrakcją zimy jest uprawianie narciarstwa zjazdowego w opisywanym regionie. Trasy zjazdowe posiadają różny stopień trudności, od bardzo łatwych dla osób początkujących, do wyjątkowo trudnych, pozwalających na tzw. zimowe górskie „safari”. A gdzie pojechać na narty całą rodziną? Liczne szkółki narciarskie przeznaczone są zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Naukę rozpoczynają nawet 3-letnie maluchy! Na stoki narciarskie dowozi z różnych miejsc Sonnenterrasse  Skibus – rano i przed południem oraz wraca 2 razy po południu. Należy sprawdzić rozkład jazdy na przystankach. Nic dziwnego, że do Austrii zmierza coraz więcej miłośników sportów zimowych!

Panująca na stokach narciarskich atmosfera, życzliwość i wspaniałe regionalne potrawy pozostawiają niezapomniane wspomnienia. Gdzie udać się wtedy, gdy kończymy czas przeznaczony na narty? Austria ma propozycję także na relaks i odpoczynek. APRES SKI, czyli czas w restauracjach na stoku zaraz po zamknięciu wyciągów, tańce w butach narciarskich i do tego rywalizacja grupowa we wbijaniu  gwoździa odwrotną stroną młotka do pnia drzewnego budzą wiele emocji.

Region SONNETERRASSE słynie także z narciarstwa biegowego i wielu kilometrów tras biegowych. Do Austrii przyjeżdżają te osoby, które szukają nowych, trudniejszych i bardziej różnorodnych opcji. To szansa rozwijania umiejętności jazdy na nartach oraz wiele innych atrakcji.

Region narciarski SKIVERBUND AMADE pozwala na jeden karnet narciarski korzystać z 5 regionów narciarskich (w tym najbliższego „SALZBURGER SPORTWELT AMADE”) tego regionu oraz z regionu SCHLADMING, co daje łącznie ponad  860 km tras narciarskich, ok. 270 wyciągów i ok. 25 miejscowości. Czy to wszystkie miejsca na narty? Nie. Można także korzystać z wyciągów nocnych na niektórych wybranych stokach (dodatkowo płatne). Należy zabrać ze sobą zdjęcie do karnetu narciarskiego (od 8 dni). Informujemy o znacznych zniżkach cen karnetów dla grup i dla dzieci. Warto sprawdzić wszystkie opcje, które proponują miejscowości w Austrii.

Jedną z największych atrakcji opisywanego regionu jest możliwość zarejestrowania swojego karnetu i codziennego śledzenia na stronie internetowej www.skiline.cc ilości przejechanych kilometrów i analizy przejechanych tras.

Wiemy już, gdzie udać się na narty – do Austrii. Inne zimowe atrakcje to:

  • rakiety śnieżne,
  • kręgle lodowe,
  • rzeźby z lodu i ze śniegu,
  • saneczkarstwo,
  • baseny termalne dające odpoczynek, zdrowie i nowe siły dla ludzi aktywnych fizycznie.